מעסה טווינא


 

מעסה טווינא

העיסוי הסיני הרפואי המסורתי בתקופה המודרנית נקרא טווינא Tui-Na. הטווינא כחלק מהרפואה הסינית מבוססת על הראיה ההוליסטית, הן בדרך האבחנה והן באופן הטיפול. הסינים פיתחו את הטווינא כשיטת מגע הכוללת מעל 24 טכניקות עיסוי, החל מטכניקות שטחיות ורכות עד לטכניקות ממוקדות ובעלות עוצמה. ההבנה הסינית הביאה את טכניקת התנועה להעצים את יכולת העבודה של המטפל. טכניקה זו המוכרת כאומנות התנועה והלחימה הסינית (טאי צ'י, צ'י גונג) מאפשרת לנו, המטפלים, ללמוד להשתמש בגופנו ככלי ריפוי ולהעצים את יכולתנו ומכאן להגיע לרמת ריפוי גבוהה. השילוב בין טכניקות המגע המאפשרות מיקוד בטיפול והשימוש בגופנו ככלי טיפולי איכותי מאפשרות להגיע לתוצאות טיפול אפקטיביות מאוד ובזמן קצר יחסית.

תכנית הלימודים במסגרת התכנית יקבלו הסטודנטים את כל הכלים התאורטיים, הפרקטיים, המקצועיים והאישיים ברמה הגבוהה ביותר אשר יסללו את דרכם להיות מעסי טווינא איכותיים.

התכנית מחולקת לשני חלקים. בחלק הראשון נלמד ונתרגל יציבה ותנועה נכונה, נלמד מהו מגע ונתרגל את טכניקות הבסיס של הטווינא. בנוסף נלמד את התאוריה שמאחורי ובבסיס טכניקות הבסיס של הטווינא. בחלק השני של התכנית נלמד ונחוש את המבנה האנטומי של מפרקים ראשיים בגוף. נלמד להתאים את טכניקות המגע הבסיסיות לאזורי הגוף השונים ולבצע טיפול מלא על פי תאוריית חמשת השלבים בכל מפרקי הגוף הראשיים. את השנה נקנח בלימוד טיפולי טווינא בשמן.